GLAS OCH KERAMIK / Glas / Kakfat på fot 8139016
nr 813 9016
Kakfat på fot
Sent 1800-tal, nysilver, Dia34, höjd: 29
Kondition: små nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 11 mars 2013
kl 19:59:23
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.